PROGRAM 2022Jaroslav Svěcený - housle a spoluprůvodce večera
Lubomír Brabec - kytara
Zdeňka Žádníková Volencová - průvodce večera, autorské verše
Virtuosi Pragenses - komorní orchestr

Úvodní koncert letošního ročníku bude patřit zakladateli festivalu Tóny Chodovské tvrze Jaroslavu Svěcenému, známému kytaristovi Lubomíru Brabcovi, herečce Dejvického divadla Zdeňce Žádníkové Volencové a špičkovým komorním hráčům orchestru Virtuosi Pragenses. Krásnými a originálními emocemi nabitý večer nabídne hudbu Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho a Fritze Kreislera, včetně poutavého komentáře a autorských veršů.  


Legenda světové opery 
Gabriela Beňačková 

13. 7. 2022 | 20.00

Gabriela Beňačková - soprán
Jakub Pustina - tenor
Marta Vašková - klavír

Unikátní projekt legendární sopranistky Gabriely Beňačkové, která více než padesát let koncertuje na nejprestižnějších světových operních scénách, jako jsou například La Scala v Miláně, Metropolitní opera v New Yorku nebo Vídeňská státní opera ve Vídni. V programu vystoupí společně s tenoristou Jakubem Pustinou za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové. Zazní mimo jiné hudba Giuseppe Verdiho (Othello), Antonína Dvořáka (Rusalka), Emmericha Kálmána (Čardášová princezna).

Pěvissimo II. 
Dagmar Pecková

14. 7. 2022 | 20.00


Dagmar Pecková - moderátorka večera

Světoznámá operní pěvkyně Dagmar Pecková je patronkou projektu, jehož cílem je dát příležitost českým operním talentům.

Během večera zazní známé písně v podání zástupců nastupující pěvecké generace. Pořad moderuje osobně Dagmar Pecková, která má za závěr večera pro diváky připraveno hudební překvapení. 


INTIMITY
Štefan Margita

Šansony v doprovodu klavíru a violoncella


25. 7. 2022 | 20.00

POZOR ZMĚNA TERMÍNU KONCERTU
Původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.


Štefan Margita - zpěv
M
ichal Kindl - klavír
Iris Moris - violoncello

Tenor Štefan Margita se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu! Pro svoje fanoušky si tentokrát připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. "S Michalem jsme už společně vystupovali minulý rok na mém turné. Spolupráce se nám osvědčila, a tak jsem Michala požádal, zda by pro mě napsal další písně. Nakonec je z toho celý večer, který bychom rádi strávili společně s vámi!" zve na koncert Štefan Margita.Koncerty se konají za každého počasí. V případě vytrvalého deště se budou konat v sále KC Zahrada.